Karboksyterapia

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla w zależności od wskazanego problemu skórnego.

COwystępuje w naszym organizmie w sposób naturalny. Paradoksalnie jest on bardzo potrzebny do tego by nasz organizm był odpowiednio natleniony, co jest gwarancją bezpieczeństwa zabiegów karboksyterpii.

Historia karboksyterapii ma swój początek we Francji, gdzie kardiolodzy z uzdrowiska Royat po raz pierwszy wykorzystali CO2 do leczenia chorób układu krążenia. Obecnie ten bąbelkowy zabieg jest szeroko stosowana zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii, ze względu na swoje wielokierunkowe działanie.

Urządzenie CARBOXYTHERAPY™ DUAL MC2 , w przeciwieństwie do wielu modeli dostępnych na polskim rynku, cechuje bardzo wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami klinicznymi.
Wykonując zabiegi karboksyterapii na modelu DUAL MC2 daje pewność, że pracujemy na urządzeniu bezpiecznym, posiadającym wszelkie niezbędne certyfikaty oraz którego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Nasz aparat podaje medyczny dwutlenek węgla i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klinik w Polsce i na świecie!

W przypadku zabiegów mających na celu redukcje cellulitu i lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej dochodzi do wzrostu rozkładu tkanki tłuszczowej na skutek mechanicznego uszkodzenia błon komórek tłuszczowych i przegród tkanki łącznej oplatającej guzki cellulitu pod wpływem ciśnienia pod jakim CO2 wtłaczany jest do tkanki. Co więcej, dwutlenek węgla powoduje również powstawanie „dobroczynnego” stanu zapalnego w skórze właściwej, a tym samym stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i włókien elastynowych.