Czyste zęby

Zarezerwuj wizytę już teraz: 606 571 630
Czyste zęby

Czyste zęby – Poznań

Profilaktyka Stomatologiczna zajmuje się głównie walką płytką nazębną – pomaga utrzymać czyste zęby, wolne od próchnicy oraz chroni Nas przed rozwojem różnych chorób.

Czyste zęby – jak dbać o higienę jamy ustnej?

Żeby w pełni zadbać o higienę jamy ustnej konieczne jest przestrzeganie kilku zasad:

1 Używanie odpowiedniej szczoteczki do zębów

2 Stosowanie odpowiedniej techniki mycia zębów

3 Używanie płukanek profilaktycznych do jamy ustnej

4 Nitkowanie zębów

5 Utrzymywanie odpowiedniej diety

Czyste zęby – jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust?

Powodem nieprzyjemnego zapachu z ust jest zalegająca płytka nazębna w jamie ustnej, która tworzy się przez nieodpowiednią higienę. Ta płytka następnie twardnieje tworząc kamień nazębny, który przyciąga do siebie jeszcze większą ilość bakterii, oraz resztek pokarmowych. Resztki pokarmowe nieusunięte z powierzchni zębowych fermentują tworząc wstydliwy zapach wydobywający się z ust. Aby zlikwidować przyczynę nieprzyjemnego zapachu z ust konieczna jest na początek wizyta higienizacyjna, czyli taka podczas której zęby zostaną oczyszczone oraz uwolnione od kamienia i osadów.

 

Czyste zęby – jak dobrać szczoteczkę do zębów?

Na rynku jest wielu dystrybutorów szczoteczek do zębów oferujących najróżniejsze szczoteczki od super miękkich po super twarde – elektryczne i manualne dla dużych i małych. Każda szczoteczka jest przystosowana do innej metody szczotkowania. Nasz gabinet oferuje wizytę podczas, której opowiemy o metodach szczotkowania zębów oraz powiemy jaka będzie najlepsza szczoteczka do mycia zębów. Takie wizyty prowadzimy dla osób dorosłych jak i dla dzieci.

Czyste zęby – jakiej używać pasty i płukanki do zębów?

Tak naprawdę nie ma jednej świetnej pasty do zębów która rozwiąże nasze problemy. Past jest tyle ilu producentów, dobra pasta do zębów to taka, która ma 1450 i więcej ppm fluoru – taką informację można odczytać na odwrocie każdej tubki z pastą profilaktyczną. Trzeba jednak pamiętać o tym , że dla dzieci pasta musi być dedykowana do wieku ze względu na zawartość fluoru.

Badanie jamy ustnej od 50 PLN
Fluoryzacja od 100 PLN
Piaskowanie od 160 PLN
Usunięcie kamienia od 150 PLN
Usunięcie kamienia i piaskowanie od 250 PLN
Nauka szczotkowania zębów od 120 PLN