Komfortowe usuwanie zębów mądrości

Zarezerwuj wizytę już teraz: 606 571 630
Komfortowe usuwanie zębów mądrości

Każda ekstrakcja powinna zostać przeprowadzona w sposób delikatny (tzn. tak aby usunięcie zęba powodowało jak najmniejszy uraz tkanek otaczających, zarówno twardych- kości, jak i miękkich-dziąsło). Sposób taki wydłuża jednak czas trwania zabiegu usunięcia zęba i wymaga większej precyzji od operatora, a często też dodatkowych, specjalistycznych narzędzi. W konsekwencji korzyści płynące z zastosowania takiej procedury mają ogromny, pozytywny wpływ na przebieg gojenia i dalszej kondycji otaczających tkanek.

Idealnym rozwiązaniem bezpośrednio po ekstrakcji zęba jest wykonanie regeneracji utraconej tkanki kostnej oraz zębodołu (miejsca po usuniętym zębie), preparatem kościozastępczym np. Bio-Oss, cerabone oraz membraną zaporową oddzielającą gojącą się, nowo powstającą kość od tkanek miękkich (dziąsła), np. Bio-Gide, Jenson membrane. Działania takie, to profilaktyka zaniku kości wyrostka zębodołowego, umożliwiająca w przyszłości prawidłową rekonstrukcję utraconego zęba za pomocą implantów zębowych i koron protetycznych.

W określonych przypadkach klinicznych możliwa jest natychmiastowa implantacja w miejscu po usuniętym zębie (tzn. podczas jednego zabiegu, w pierwszym etapie usuwany jest ząb, a następnie wszczepiany implant zębowy, oraz wykonywana jest regeneracja kostna z użyciem materiału kościozastępczego i membrany zaporowej)